nagłówek
dot
header1 header2

Podsumowanie roku 2020

Trudno napisać cokolwiek o tym pandemicznym roku, ale spróbujmy… W końcu był.

Zaczęliśmy bardzo intensywnie. Bez zbędnego tracenia czasu na błażejki zimowe rozpoczęliśmy pracę nad nowym repertuarem pod czujnym okiem nowego dyrygenta. Kiedy już wydawało się że podbijemy Polskę i świat, podbiła nas pandemia. Próby zostały wstrzymane 13 marca i, z krótką przerwą w październiku, tak pozostało do tej pory.

Z drugiej strony rozwinęliśmy się online, nagrywając w sumie 7 utworów chóru wirtualnego. Trzy samodzielnie, dwa wspólnie z innymi chórami regionu, jeden z Akademicką Orkiestrą PŁ i jeden w ramach Ogólnopolskiego Wirtualnego Chóru Politechnik.

Mieliśmy jeden występ na żywo podczas inauguracji roku akademickiego w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), niestety z racji pandemii w okrojonym składzie.

Od listopada 2020 naszą bezpośrednią aktywnością wokalną są indywidualne zajęcia emisji głosu prowadzone przez dyrygenta z poszczególnymi chórzystami. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to zachować formę do czasu wznowienia normalnych prób całego zespołu.

Przed nami rok jubileuszowy, w którym planujemy obchody 70-lecia AChPŁ (1951-2021). Mocno liczymy, że zorganizowanie tego przedsięwzięcia będzie możliwe, że wrócimy do normalnych prób i do zwykłego chóralnego życia.

dot